image Gjyqtari i procedurës paraprake refuzon kërkesën për lirimin e Kadri Veselit - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

72500

Të shëruar

61685

Të vdekur

1.640

Gjyqtari i procedurës paraprake refuzon kërkesën për lirimin e Kadri Veselit

news image

Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën për lirimin nga paraburgimi të Kadri Veselit, shkruan Gazeta Sinjali.

Vendimin për refuzimin e kërkesës e ka marrë gjykatësi Nicolas Guillou.

“Gjyqtari i procedurës paraprake konkludon se ka një rrezik që z. Veseli të ikë, pengojë përparimin e procedurave të Dhomave të Specializuara ose kryejnë krime të mëtejshme kundër tyre perceptohet si në kundërshtim me UÇK-në, përfshirë dëshmitarët që siguruan provat në Zyrën e Prokurorit të Specializuar dhe/ose pritet të paraqiten para Dhomave të Specializuara. Gjyqtari i procedurës paraprake do të vlerësojë më poshtë nëse këto rreziqe mund të adresohen në mënyrë adekuate nga kushtet e propozuara”, thuhet në vendim.

/Gazeta Sinjali/Shpërndaje artikullin