image Gjykata merr vendim, mbesin në paraburgim deri në korrik 10 të dyshuarit për fajde në Pejë - Sinjali

Gjykata merr vendim, mbesin në paraburgim deri në korrik 10 të dyshuarit për fajde në Pejë

news image

Gjykata Themelore në Pejë ka marrë vendim lidhur me kërkesën e Prokurorisë vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj 10 të dyshuarve për fajde, shumica prej të cilëve u arrestuan në aksionin e 22 shkurtit, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se kërkesa e Prokurorisë është aprovuar dhe 10 të dyshuarve Valon Kastratit, Kismet Krasniqit, Isa Camajt, Driton Podrimçakut, Fadil Zhabollajt, Tafil Alimusajt, Petrit Kastratit, Orhan Lukajt, Astrit Kastratit dhe Besnik Mehmetajt, u është vazhduar masa e paraburgimit deri më 21 korrik.

Në arsyetimin e Prokurorisë për vazhdimin e masës së paraburgimit ndaj 10 të dyshuarve thuhet se tashmë janë zbuluar prova shtesë që provojnë involvimin e të dyshuarve në këtë rast.

Gazeta Sinjali pati raportuar ekskluzivisht për aksionin kundër fajdeve në Pejë, ku u sekuestruan 45 mijë e 700 para të gatshme, 10 vetura, 12 armë të zjarrit, mbi 540 fishekë dhe 15 telefona.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin