COVID-19

Të infektuar

1038

Të shëruar

791

Të vdekur

30

Siguri/ Gjuajtje me armë në Mitrovicë, policia arreston një person

news image

Një person është arrestuar pasi që i njëjti ka gjuajtur me armë në ajër dhe ka kanosur me fjalë një person tjetër në Mitrovicë.

Policia njofton se në vendin e ngjarjes nuk është gjetur asgjë e dyshimtë.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se pas njëmosmarrëveshje është kanosur verbalist nga i dyshuari mashkull kosovar i cili nga një lartësi ka shtënë me armë zjarri në ajër. Në vendin e ngjarjes nuk është gjetur asgjë e dyshuar”, thuhet në njoftimin e policisë.

 I dyshuari është intervistuar dhe e vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregulltë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin