image Gjatë garës me dema në Kolumbi shembet skena, vdesin së paku katër persona - Sinjali

Gjatë garës me dema në Kolumbi shembet skena, vdesin së paku katër persona

news image

Së paku katër persona kanë vdekur e qindra të tjerë kanë mbetur të lënduar kur një tribunë u shemb gjatë një gare me dema në qytetin El Espinal, raportojnë mediat lokale të Kolumbisë.

Në disa pamje të publikuara shihet se tifozët kanë hyrë në arenën e demave, ndërsa pjesa e tribunave e cila është nga druri shembët dhe zë qindra persona.

Sipas mediave të Kolumbisë, numri i viktimave prej këtij aksidenti mund të rritet.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin