image Fotografitë e javës - Sinjali

Fotografitë e javës

news image

Këto janë disa nga fotografitë e javës, të përzgjedhura nga Reuters, transmeton Gazeta Sinjali.

Humvees që i përkasin Forcave Speciale Afgane shihen të shkatërruara gjatë përleshjeve të mëdha me luftëtarët Talibanë gjatë misionit të shpëtimit të një oficeri policie të rrethuar në një pikë kontrolli në provincën Kandahar, Afganistan, 13 korrik.
Një punëtor pushon ndërsa po përgatiste një varr në një zonë varrimi të siguruar nga qeveria për viktimat e koronavirusit kur rastet u rritën, në Indonezi, 15 korrik.
Pasi një zjarr shpërtheu në një fabrikë të quajtur Hashem Foods Ltd. në periferi të Daka, Bangladesh, 9 korrik. Një total prej 52 personash vdiqën.
Një anije e vetme afër Liqenit Hensley ndërsa temperaturat e larta dhe një thatësirë ​​e zgjatur vazhdojnë të ndikojnë në bagëtinë dhe furnizimet me ujë në Madera, California, 14 korrik.
Një burrë qëndron pranë një shtrati të spitalit ndërsa shikon dëmet pasi një zjarr shpërtheu në spitalin koronavirus al-Hussain në Nassiriya, Irak, 13 korrik.

Një djalë në një rrugë të përmbytur pas shiut të madh në New Delhi, Indi, 14 korrik.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin