image Fotografia e vezës mbetet më e pëlqyera në historinë e Instagramit, edhe pas 3 vitesh - Sinjali

Fotografia e vezës mbetet më e pëlqyera në historinë e Instagramit, edhe pas 3 vitesh

news image

Fotografia e vezës së pulës mban rekordin si fotografia më e pëlqyer në Instagram.

Më 2019 ajo ishte në garë me fotografinë e Kylie Jennerit, por e tejkaloi dhe që nga ai vit është më e pëlqyera.

Në atë kohë, fotografia e postuar nga faqja “world_record_egg” pati tejkaluar 18 milionëshin e pëlqimeve të fotografisë së Jennerit. Kurse sot, veza ka mbi 55 milionë pëlqime.

Libri i Rekordeve Guinness i ka dedikuar një postim me mbishkrimin se “një vezë u bë postimi më i pëlqyer në Instagram më 2019. Ende mban rekordin edhe kësaj dite me mbi 55 milionë pëlqime”.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin