image Formacionet startuese në derbin e mbrëmjes: Juventus - Chelsea - Sinjali

Formacionet startuese në derbin e mbrëmjes: Juventus – Chelsea

news image

Përballja më interesante e natës së sotme është mes Juventusit dhe Chelseat, shkruan Sinjali Sport.

Zonja e vjetër e pret në “Allianz Stadium”, skuadrën angleze me fillim nga ora 21:00.

Bianconeri mban pozitën e parë me tre pikë dhe për shkak golaverazhit më të mirë se kampionët evropian, që ndodhen menjëherë pas tyre.

Fituesi do marr pozitën e parë, ku edhe janë dalur formacionet me të cilat do luajnë sot:

Juventus (4-3-3): Szczesny; Danilo, Bonucci, de Ligt, Alex Sandro; Bentancur, Locatelli, Rabiot; Cuadrado, Bernardeschi, Chiesa

Chelsea(3-4-2-1): Mendy, Christensen, Silva, Ruediger, Azpilicueta, Jorginho, Kovacic, Alonso, Ziyech, Havertz, Lukaku.

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: