image Urimet e figurave publike për festën e Kurban Bajramit - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

107629

Të shëruar

105200

Të vdekur

2250

Urimet e figurave publike për festën e Kurban Bajramit

news image

Sot gjithë besimtarët myslimanë po festojnë festën e Kurban Bajramit.

Figura të njohura në Kosovë kanë gjetur kohë për t’i uruar familjarët, miqtë dhe fansat me rastin e kësaj feste.

“Urime festa e Bajramit të gjithëve, qëndroni shëndosh”, ka shkruar këngëtari Enis Bytyqi pranë postimit të fotos ku shihet bashkë me gruan e tij.

View this post on Instagram

Urime Festa Bajramit gjithve❤️ Qendroni shendosh🙏🏼

A post shared by ENIS (@enisbytyqiofficial) on

“Me fat Bajrami”, shkruan edhe këngëtarja Gresa Behluli në një postim në Instagram.

View this post on Instagram

Me fat Bajrami! 🥂

A post shared by Gressa Behluli (@gressabehluli) on

E rep-artisti Gold AG ka gjetur kohën t’i uroj gjithë fansat e tij myslimanë për këtë festë, duke ndarë një foto me dy gratë më të rëndësishme në jetën e tij.

“Urime nga familja jeme”, shkruan Gold Ag në foton e ndarë në Instagram.

View this post on Instagram

Urime nga familja jeme ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on

Reperi i njohur shqiptar, Getoar Selimi, asnjëherë nuk mungon me urimet e përzemërta me rastin e festave të ndryshme. Edhe kësaj radhe zgjodhi llogarinë e tij në Instagram për ti uruar të gjithë besimtarët e fesë islame me rastin e Kurban Bajramit.

Aktori turk Tolga Sayisman, bashkëshorti i bukuroshes shqiptare, Almeda Abazi, festën e Bajramit e ka uruar edhe në gjuhën shqipe.

“EID MUBARAK. Urime Kurban Bajrami ! Zoti ju dhashtë shëndetin e gjitha të mirat juve e familjes suaj , unë sot nuk po pres mysafir , as nuk po shkoj mysafir , as nuk po vizitoj gjyshërit , po rri shtëpi shkaku i virusit”, shkruan rep-artisti Mozzik në një postim në Instagram./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin