COVID-19

Të infektuar

11130

Të shëruar

6817

Të vdekur

381

Ferizaj bindës ndaj Prishtina Volley

news image

Ferizaj bën hapin e parë drejt titullit të kampionit, kështu duke e mposhtur Prishtina Volley në finalen e parë të zhvilluar në Ferizaj.

KV Ferizaj 3-0 KV Prishtina Volley
(27:25, 25:20, 25:22)

Finalja e dytë në konkurencën e meshkujve do të zhvillohet të mërkurën me fillim nga ora 18:00, në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë.

Nëse Ferizaj fiton edhe ndeshjen e dytë do të shpallet kampion i këtij edicioni, në të kundërtën nëse fiton Prishtina Volley do të zhvillohet edhe një ndeshje./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin