image Ferizaj, arrestohen dy persona për kanosje pas një mosmarrëveshje pronësore - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Ferizaj, arrestohen dy persona për kanosje pas një mosmarrëveshje pronësore

news image

Dy persona janë arrestuar në Ferizaj pasi kanë kanosur dy viktima, dje në rrugën “Sali Çeku”, transmeton Gazeta Sinjali.

E gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur pas një mosmarrëveshje pronësore.

Në veturën e të dyshuarve janë gjetur edhe armë të ndryshme.

“Në veturën e të dyshuarve, është gjetur dhe konfiskuar një pushkë ajrore me 516 copa municion të pushkës ajrore”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin