image Escobar merr pjesë në koncertin e pianistit kosovar në Vjenë
[wp-story id="814678"]

Muzikë

Escobar merr pjesë në koncertin e pianistit kosovar në Vjenë

news image

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, mbrëmë ka ndjekur koncertin e pianistit kosovar, Zakir Popaj, në Vjenë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në Facebook, Popaj ka publikuar fotografi bashkë me emisarin pas koncertit në Palais Schönborn-Batthyány, teksa për takimin me të thotë se “rasti është mbret i botës”.

 “’RASTI MBRET I BOTËS’. Gabrijel Eskobar. Pas koncertit në Palais Schönborn-Batthyány në Vjenë. Çdokush mund të ju dojë kur ka diçka për të fituar nga ju, por të duash kur nuk ka asgjë në këmbim, tregon dashuri të vërtetë  dhe një zemër të pastër”, ka shkruar Popaj.

/GazetaSinjali/