COVID-19

Të infektuar

10988

Të shëruar

6616

Të vdekur

373

E turpshme, gruaja në Prishtinë kapet nga kamerat duke hedhur mbeturina në trotuar

news image

Nga grua është kapur nga kamerat e sigurisë duke hedhur mbeturina në trotuar në rrugën “Gazmend Zajmi”, Prishtinë.

Faqja “Vrojtuesit e lagjes – Prishtinë” kanë publikuar një video në Facebook, në të cilën shihet një grua që hedh qeset me mbeturina në rrugë, shkruan Gazeta Sinjali.

E për veprimin e saj, ndjekësit e faqes kanë shpërthyer në komente ofenduese, madje disa prej tyre kanë kërkuar që gruaja të gjobitet për veprimin e bërë.

Kujtojmë se, më 16 tetor të vitit 2018, Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor kishte nënshkruar Udhëzimin Administrativ për Ndëshkime me Gjoba Mandatore, sipas së cilit kushdo që hedh mbeturina jashtë kontinjerëve, dënohet me gjobë prej 20 deri 100 euro./Gazeta Sinjali/

Vazhdon turpi.

Gepostet von Vrojtuesit e lagjes – Prishtinë am Freitag, 31. Juli 2020

Turp!

Gepostet von Vrojtuesit e lagjes – Prishtinë am Freitag, 31. Juli 2020

Shpërndaje artikullin