image Dy ngjarjet e paralajmëruara për sot - Sinjali

Dy ngjarjet e paralajmëruara për sot

news image

Ngjarjet e ditës, 5 dhjetor 2021.

11:30 – Shënohet Dita Ndërkombëtare e Vullnetarizmit. Marrin pjesë ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku dhe Ulrika Richardson, koordinatore e OKB-së për Zhvillim në Kosovë. (Galeria Kombëtare, Prishtinë).

12:00 – Artpolis – Qendra për Art dhe Komunitet organizon protestën me moton “BOLL MA – Asnjë grua e vajzë më pak, asnjë vdekje më shumë”, kundër dhunës dhe vrasjeve të vajzave dhe grave dhe mungesës së përgjigjes së duhur institucionale. (Plateja e sheshit “Zahir Pajaziti”, Prishtinë)./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin