image Dy mënyra të thjeshta për t’u kujdesur për lëkurën nëse jeni mbi 30 vjeçare - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

97.996

Të shëruar

82.064

Të vdekur

1.988

Dy mënyra të thjeshta për t’u kujdesur për lëkurën nëse jeni mbi 30 vjeçare

news image

Mosha 30-vjeçare supozohet të jetë koha ku përjetoni ndryshime të shumta në trup.

Pamja dhe lëkura do t’ju ndryshojë, dhe ky ndryshim nuk do të jetë i mirë, përpos nëse kujdeseni mirë.

Në fakt, të dy gjinitë, meshkujt dhe femrat, përjetojnë ndryshime të mëdha gjatë kësaj kohe.

Prandaj, është mirë që gjatë kësaj kohe të filloni të kujdeseni për lëkurën dhe të ndiqni këshillat e ekspertëve.

Nëse mendoni që kjo është vështirë, atëherë jeni gabim, pasi që me vetëm dy mënyra super të lehta ju do të mund të kujdeseni për lëkurën tuaj.

Pastrojeni fytyrën

Fillojeni dhe mbarojeni ditën duke e pastruar fytyrën me xhel, pasi që pastrimi i fytyrës do t’i mundësoj lëkurës të ajroset siç duhet.

Hidratohuni

Konsumoni shumë ujë dhe mbajeni lëkurën të hidratuar, pasi që kjo do ta mbajë lëkurën të shndritshme dhe të shëndetshme. /GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin