image Di Maria i thotë ‘PO’ Juventusit - Sinjali

Di Maria i thotë ‘PO’ Juventusit

news image

Angel Di Maria duket se më në fund ka marrë vendimin për të ardhmen.

Që kur la skuadrën e PSG, Angel Di Maria është duke shqyrtuar opsionet për të ardhmen e tij.

Ylli argjentinas kishte Juventusin dhe Barcelonën si dy destinacione të mundshme dhe duket se tashmë ka marrë vendimin e tij, përcjell lajmi.net.

Mediat italiane bëjnë të ditur se argjentinasi i ka thënë PO skuadrës italiane.

Ai ishte në pritje të një oferte nga Barcelona, por ajo po vonon pafundësisht, si pasojë e disa problemeve financiare që ka klubi.

Di Maria i ka kërkuar Juventusit një kontarë njëvjeçare me mundësi vazhdimi për një tjetër.

Thuhet se detajet e fundit që po finalizohen kanë të bëjnë me pagën e lojtarit që pritet të jetë 7 milionë euro në sezon.

/GazetaSinjaliSporti/


Shpërndaje artikullin