image Daçiq: Deklarata e Vjosa Osmanit se të lobojë për anulimin e marrëveshjes së Washingtonit është marrëzi - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Daçiq: Deklarata e Vjosa Osmanit se të lobojë për anulimin e marrëveshjes së Washingtonit është marrëzi

news image

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiq, vlerësoi se siç tha ai “deklarata e ushtrueses së detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani se të lobojë për anulimin e marrëveshjeve të Brukselit dhe Washingtonit është marrëzi dhe marramendje”.

“Presidenti i SHBA Joseph Biden ishte aq i shqetësuar saqë ai thjesht nuk dinte se çfarë do të bënte,” deklaroi me ironi Daçiq për TV Happy, transmeton Gazeta Sinjali.

Ai shtoi se asnjë person i arsyeshëm nga Evropa dhe Shtetet e Bashkuara nuk do ta pranonte këtë.

Daçiq ka ritheksuar se sekretari i ri i Shtetit, Anthony Blinken, ishte në administratën amerikane në kohën kur u nënshkrua Marrëveshja e Brukselit.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin