image Çitaku vlerëson ndihmën e Shqipërisë, thotë se disa në Kosovë mezi presin ta sulmojnë qeverinë shqiptare - Sinjali

Çitaku vlerëson ndihmën e Shqipërisë, thotë se disa në Kosovë mezi presin ta sulmojnë qeverinë shqiptare

news image

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku përmes një postimi në Facebook ka falënderuar Shqipërinë për ndihmën me energji elektrike.

Ajo është shprehur se këtu ka njerëz që mezi presin ta sulmojnë Shqipërinë dhe qeverinë shqiptare.

“Shqipëria ndihmon Kosovën, sërish. E këtu mes nesh, disa, mezi presin ta sulmojnë Shqipërinë dhe qeverinë shqiptare. Mos harroni kurrë, qeveritë janë të përkohshme, por raporti mes nesh është përtej inateve të imta politike e personale. Shqipëri, tu rritë nderi”, ka shkruar Çitaku.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin