image Chelsea i ofron para dhe një futbollist skuadrës së Juventusit për De Ligt - Sinjali

Chelsea i ofron para dhe një futbollist skuadrës së Juventusit për De Ligt

news image

Chelsea thuhet se po ofron Timo Werner ose Christian Pulisic si pjesë e propozimit të tyre për Matthijs de Ligt, por Juventusi dëshiron më shumë para.

Mbrojtësi është bërë qendra e tregut të transferimeve pas një takimi me avokaten Rafaela Pimento, e cila trashëgoi agjencinë nga Mino Raiola dhe thashethemeve që De Ligt kishte vendosur në një kërkesë për transferim.

Sipas Tuttosport, oferta fillestare ka ardhur nga Chelsea dhe do të ishte një shumë parash plus një lojtar në këmbim, me gjasë ose Pulisic ose Werner.

Juve nuk duket i impresionuar deri më tani me kushtet, duke kërkuar të paktën 100 milionë euro para për të lënë De Ligt të largohet.

Ekziston një klauzolë lirimi në kontratën e tij me vlerë 120 milionë euro nga kjo verë, e cila do të rritet edhe më shumë nga qershori 2023.

Si dhe Chelsea, edhe Manchester United janë të interesuar për holandezin, por dështimi i tyre për t’u kualifikuar në Champions League mund t’i përjashtojë ata.

Sportitalia ka vënë në dukje edhe Manchester Cityn si një afrim, por me këto shifra duket e pashmangshme që vetëm një klub i Premierligës do të mund të përballojë De Ligt.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: