COVID-19

Të infektuar

1038

Të shëruar

791

Të vdekur

30

Raporti/ Arrestohet një person në Vushtrri për gjuajtje me armë zjarri në aheng familjar

news image

Një person gjatë ditës së djeshme është arrestuar në qytetin e Vushtrrisë, pasi që gjatë një ahengu familjar shitu me armë zjarri.

Policia e Kosovës bën të ditur se te i dyshuari ka gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 14 copë fishekë dhe dy gëzhoja, shkruan Gazeta Sinjali.

Më tej, raportohet se i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin