image Allegri ironizon me gazetarët kur pyetet për Pogban: Kush është ai? Nuk e njoh - Sinjali

Allegri ironizon me gazetarët kur pyetet për Pogban: Kush është ai? Nuk e njoh

news image

Massimiliano Allegri i është përgjigjur bisedave për ri-nënshkrimin e mesfushorit të Manchester Unitedit nga Juventus, Paul Pogba këtë verë.

Pogba ka qenë i lidhur shumë me një rikthim në Torino pasi ai përfundon kontratën e tij aktuale në Old Trafford.

United nuk ka treguar ende ndonjë shenjë për të rënë dakord për një zgjatje me francezin, dhe Juve thuhet se po udhëheq garën për nënshkrimin e tij së bashku me Paris Saint-Germain, por Allegri ka refuzuar të tërhiqet nga spekulimet.

Pogba më parë ka luajtur në Juventus midis 2012 dhe 2016, me dy vitet e tij të fundit në klub të kaluar nën drejtimin e Allegrit, por italiani ka pohuar me shaka se nuk e mban mend mesfushorin.

I pyetur për të adresuar interesin e raportuar të klubit për Pogba pasi pa ekipin e tij duke barazuar 2-2 me Lazio në Serie A të hënën, Allegri i tha DAZN: “Unë nuk e njoh atë, kush është ai? A është kjo një fjalë angleze?

“Kam harruar, kanë kaluar shumë vite”, u shpreh ai.

Goal ka raportuar se Juve po përgatitet të zhvillojë bisedime me agjencinë që përfaqëson Pogban para fundit të muajit.

Pogba mund të kthehet në Allianz Stadium gjashtë vjet pas largimit të tij fillestar te United, por CEO i Biankonerëve, Maurizio Arrivabene nuk po jep asgjë në këtë fazë.

Ai ka qenë i pranishëm në një takim më vete me përfaqësuesit e Pogbas këtë javë, por pretendon se mesfushori nuk ishte tema kryesore e bisedës.

“Pogba është një lojtar i Manchester United”, tha Arrivabene për Sky Italia kur u pyet për takimin.

“Ne duhet të tregojmë respekt për të dhe skuadrën e tij. Duke thënë këtë, agjentët e Pogba janë gjithashtu të njëjtët që përfaqësojnë [Moise] Kean dhe Luca Pellegrini, kështu që është normale që të takohemi me ta.

“Subjekti i takimit të sotëm nuk ishte Pogba. Nëse do të donim të flisnim me Pogban, fillimisht do të duhej të flisnim me Manchester United. Është një marrëveshje zotërish mes klubeve”, deklaroi ai.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin