image Albin Kurti arrinë në Kroaci - Sinjali

Albin Kurti arrinë në Kroaci

news image

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sapo ka arritur në Kroaci, shkruan Gazeta Sinjali.

Ai atje ka shkuar së bashku me ministren e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia si dhe shefin kabinetit të Vjosa Osmanit, Blerim Vela.

Ai sonte do të mbajë një konferencë për media./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: