image Aksident, rrokulliset vetura në Prizren: Tre të lënduar, njëri nga ta në gjendje kritike për jetë
[wp-story id="814678"]

Siguri

Aksident, rrokulliset vetura në Prizren: Tre të lënduar, njëri nga ta në gjendje kritike për jetë

news image

Një vetaksident i rëndë trafiku ka ndodhur sonte në Prizren, ku kanë mbetur të lënduar shoferi dhe dy pasagjerët.

Shoferi është në gjendje kritike për jetë dhe është duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ndërsa, dy pasagjerët e lënduar janë në gjendje stabile dhe po trajtohen në Spitalin e Prizrenit.

Kështu ka bërë të ditur për media zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:30 në rrugën ‘Rrustë Kabashi’, pasi vozitësi i automjetit ka humbur kontrollin dhe ka goditur një shtyllë elektrike e më pas janë rrokullisur”, ka thënë tutje ai.

/GazetaSinjali/