COVID-19

Të infektuar

145

Të sheruar

23

Të vdekur

3

Rajon/ 24 raste të reja me koronavirus në Maqedoni

news image

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus.

Lajmin e ka konfirmuar Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni.

Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip 1, dhe Tetovë 1. Me këtë numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid-19 në vend deri në ora 12:00 shkon në 201, raportojnë mediat vendore.

Sipas vendbanimeve, raste me Covid -19 deri më tani janë regjistruar në: Shkup 123 Dibër 43, dy prej tyre kanë nderuar jetë Kumanovë 15, njëri ka ndërruar jetë Shtip 8 Veles 3 Ohër 3 Kavadar 2 Prilep 2 Gostivar 1 Tetovë 1.

Nga Klinika Infektive tashmë janë liruar dy pacientë të cilët në dy testet kontrolluese për Covid – 19 kanë rezultuar negativ. Pacientët janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë lëshuar për kurim shtëpiak. Me këtë numri i personave të shëruar nga ky virus në vend arrin në 3 pacientë. Ndërkohë që po aq (3) kanë ndërruar jetë./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: