image 10 zotimet e marrëveshjes Kurti- Osmani - Sinjali

10 zotimet e marrëveshjes Kurti- Osmani

news image

Marrëveshja ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe iniciativës së Vjosa Osmanit sipas një dokumenti të siguruar nga Gazeta Sinjali përmban 10 zotime.

Në pikën e parë thuhet: “Të vendosur për luftimin e pa kompromis të korrupsionit dhe krimit të organizuar si parakusht thelbësor për konsolidimin e demokracisë dhe zhvillimin e qëndrueshëm në vend, të zotuar që Kosova të jetë vend kur të rinjtë e shohin të ardhmen e tyre dhe qytetarët të gëzojnë mirëqenie të mirëfilltë dhe jetë me dinjitet palët zotohen për këto pika”.

Në dokument zbulohet për herë të parë edhe logoja e iniciativës së Osmanit.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: