image ​Vdes në moshën 73-vjeçare aktorja Olivia Newton-John - Sinjali

​Vdes në moshën 73-vjeçare aktorja Olivia Newton-John

news image

Këngëtarja dhe aktorja Olivia Newton-John ka vdekur në moshën 73-vjeçare, njoftoi të hënën ueb faqja e saj zyrtare.

Newton-John, e cila fitoi famë botërore me rolin e saj në filmin kult “Brilliant” të vitit 1978, luftoi për vite me radhë një betejë me kancerin e gjirit.

“Ajo ndërroi jetë paqësisht në fermën e saj në Kaliforninë Jugore këtë mëngjes, e rrethuar nga familja dhe miqtë”, tha bashkëshorti i saj, John Easterling.

“Olivia ka qenë një simbol i triumfit dhe shpresës për më shumë se 30 vjet duke ndarë rrugëtimin e saj me kancerin e gjirit”, thuhet në deklaratë.

“I kërkojmë të gjithëve që të respektojnë privatësinë e familjes gjatë kësaj kohe shumë të vështirë”.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin