image ​Lamborghini i ri: Urus Performante
[wp-story id="814678"]

Automjete

​Lamborghini i ri: Urus Performante

news image

Urus Performante është versioni i ri top SUV i markës super sportive italiane, i cili është forcuar dhe lehtësuar në krahasim me versionin standard.

Duke përdorur elementë të rinj fibër karboni përfshirë skajet e parafangos, sistemin e shkarkimit Akrapovich dhe ndryshime të tjera, pesha totale është zvogëluar për 47 kilogramë.

Ai gjithashtu merr një modalitet të ri drejtimi Rally, i cili përmirëson aftësinë e drejtimit në sipërfaqe të paqëndrueshme si papastërtia dhe rëra.

Urus Performante përmban gjithashtu tapiceri Alcantara të zezë me qepje gjashtëkëndore, ndërsa dyert, pjesa e sipërme dhe mbështetësit e shpinës janë të përfunduara në specifikimet e përmirësuara Performante.

Motori V8 Biturbo është pak më i fuqishëm se zakonisht – ka 666 kuaj fuqi në vend të 650.

Përshpejtimi nga 0 në 100 km/h zgjat 3.3 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale është 306 km/h.

Sa i përket çmimit, Urus Performante do të kushtojë rreth 300 mijë euro.

/GazetaSinjali/